Kodėl Vikingų laivas Lietuvoje?

Todėl, kad jis nepriklausė vien Vikingams. Populiariojo vikingų laivo pradžia – „Clinker“ stiliaus laivas, dar vadintas „lapstrake“. Tai buvo populiariausias ankstyvųjų viduramžių laivo tipas naudotas Baltijos ir Šiaurės jūrų pakrantėse gyvenusių tautų. Mūsų Vikingų laivas – Knarr (senovės skandinavų – „knorr“) tipo, kurio paskirtis ne karinė, o prekybinė.

Remiantis visa šaltinių analize, tais laikais Lietuvoje nebuvo įrodymų, kad Vikingai plaukiojo Nemunu ar Nerimi. Daugiausiai dėl to, jog šios upės buvo daug pavojingesnės nei kitose Baltų vietovėse. Tuo laikotarpiu plaukti Nerimi ir susitikti gentims buvo beveik neįmanoma. Neris, egzistavusi praeityje, simbolizuoja natūralų, pavojingą kelią, lydimą ginkluotų kaimynų.

Todėl, mes siūlome pažintines, istorines ekskursijas, nukeliančias mūsų bendrakeleivius laiku į praėjusį tūkstantmetį, į vienišo pirklio laivą, kuriam vargais negalais pavyko pasiekti Baltų genčių slenkstį naujų neutralių prekybos kelių beieškant.

Užsisakykite kelionę vikingų laivu dabar!

Vikingų laivas

©2017 BalticVikings

Kaip mums kilo idėja apie Vikingų laivą?

Sėdint Neries krantinėje, stebint rūką, besisklaidantį prieš kylančią saulę, sužadino prisiminimus apie pasakojimus, kuriuose Vikingai išnirdavo iš tirštos miglos. Po ketverių metų svarstymų, tyrinėjimų ir planavimo, svajonė tapo realybe. Vedini tik pašaukimo ir idėjos, be jokio atlygio, 12 žmonių susivienijo, kad įgyvendintų savo svajonę. Ją įgyvendindami sulaukė ir daugybės kitų palaikymo. Baltų dvasia dar kartą įrodė bendradarbiavimo galią, įgyvendindama šią svajonę.

Senovinė laivybos dvasia šiuolaikiškai

Pusiausvyra tarp tradicijų ir šiuolaikinio tobulėjimo lyg siauras tiltas. Senuoju „Clinker“ būdu gamintas laivas, naudojant tik natūralią alyvą atstovauja seniausių technologijų pajėgumus šiandien.

Siekiant patenkinti šiuolaikinius saugumo standartus, vikingų laivas aprūpintas būtiniausia įranga. Naudojant faneros plokštes, laivas tampa atsparesnis smūgiams, yra manevringesnis ir visada gali kliautis moderniu varikliu, naudojamu įveikiant šiandienos iššūkius.